KAYMAKAMLIK 2020

Örnek Ders Videosu:


Açıklama

Yayınsız almak için indirim kuponu bölümüne KAYMAKAMLIKYAYINSIZ yazmanız gerekir. Yayınsız olarak paket fiyatı 1.000 liradır.

KAYMAKAMLIK UZAKTAN EĞİTİM

Her çocuğun hayalleri vardır. Olmalıdır. Kimi icatlar yapmak ister, kimi dünyanın bilinmez yerlerinde keşifler yapmak ister. Kimisinin plazalarda, yüksek katlarda bilgisayar başında paralar kazanma hayali vardır. Kimileri kalın dosyalar arasında teftişler yapmak ister; çalıştığı yerlerde denetimler yaparak devletin gücüyle dünyayı daha güzelleştirmeyi hayal eder. Bazıları bir evi olsun ister. Kimisinin hayali de sadece ve sadece Leyla’ya kavuşmaktır.


Her çocuğun hayalleri vardır. Olmalıdır da. Ama bir çocuk vardır ki küçüklüğünden beri kalabalıklardan biraz daha farklı bir yerde duran, insanların arasındaki sorunlara daha konsantre, küçükken saçma çözümler üretse de söylemekten geri durmayan, bütün güzel şeylere ilgili ama hiçbirine karşı aşırı heyecanlı olmayan, büyük hatipler konuşurken bile coşmayıp dikkatlice izleyen, sanki konuşmanın içindeki tılsımlı sözleri duymaya çalışan... Evet o çocuk her tanıdığı insanı kişilik özellikleriyle bilir, her girdiği mahalleyi tanır. Oturması, kalkması, yürüyüşünde bile bellidir. O çocuğun hayali “lider” olmaktır. Evet bazıları lider olmak için doğmuştur. Onların ne zaman nerde lider olacağını elbette kimse bilmez. Ama liderliğin bir sınavı varsa, tek bir sınavı varsa o sınav “Kaymakamlık” sınavıdır.

İnsanların organize ve teşkilatlanmış bir şekilde yaşadığı yaşam merkezlerinin atanmış lideridir Kaymakam. Bu liderliği hak etmek, elbette kişisel özellikler ister ama en önemlisi yeterince bilgi birikimine sahip olmaktır. Ülkenin teşkilatlanmasını, siyasi projelerini, sahip olduğu değerleri bilmek gerekir. Ve bilenler her zaman sınavlarla sınanır, başarılı olması beklenir.

Çalışın, emek verin ve kazanın. Kaymakam olun. Atanacağınız ilçe ve ilerleyen yıllarda alacağınız üst düzey diğer görevlerde fark yaratmak için, memlekete hizmet etmek için, ailenizi ve milletinizi gururlandırmak için Kaymakam olun.

Yolunuz açık olsun.

 

TÜRKİYENİN EN ÇOK SATAN

KAYMAKAMLIK KİTABIMIZ (2 ciltilik bu eserde Sınavdaki bütün derslerin çok geniş konu anlatımı mevcuttur)

2 TANE 5'Lİ DENEME

KAYIT OLAN ÖĞRENCİLERİMİZE ÜCRETSİZ OLARAK VERİLECEKTİR.

Kaymakamlık Konu Anlatım Kitabı İçeriği

  • Anayasa Hukuku - Engin Selçuk
  • İnsan Hakları - Engin Selçuk
  • İdare Hukuku - Soner Ceylan
  • Türkiye'nin İdari Yapısı - Soner Ceylan
  • Mahalli İdareler - Soner Ceylan
  • İktisat (Mikro-Makro) - Alper Hiçdönmez
  • Türkiye'nin Sosyo Ekonomik Yapısı - Erman Erbaykal
  • İnkılap Tarihi - Emre Doğan
  • Türkçe - Orhan Bilir